Interiér příměstského RD

Projekt a realizace 2022

Spolupráce Vendula Rathuská

Osvětlení – Artemide & Vitae Light – Hynek Medřický

Stoly, židle, křesílka – TON

Čalouněný sedací nábytek – mm interier

Dům stojí na velkém pozemku obklopeném vzrostlými stromy a jeho půdorys prozrazuje, že vznikl spojením dvou chat. Dispozici jsme ponechali bez stavebních úprav a navrhli nové umístění nábytku. Původní palubkové podhledy jsme nahradili latěmi z drásané borovice, některé plochy jsou bílé. Bezfalcové dveře s mléčnými skly propouštějí jemné světlo, laťové obklady z drásaného dubu na některých místech přecházejí v paravány. Latě doplňují hladkou dubovou dýhu na skříních a komodách. Topná tělesa jsme nahradili dřevěnými lavicemi se zabudovanými konvektory.
Největší změnou prošla koupelna. Za dřevěným obložením vstupní části je ukryta malá prádelna, sprcha, vana a umyvadla jsou u nového okna s výhledem do korun stromů.
V interiéru stále převládá dřevo jako před rekonstrukcí. Je použito v abstraktnější podobě v kombinaci s bílými plochami, prostor se díky tomu nadechl. Přispělo k tomu také nepřímé osvětlení stropů a stěn světlem s denním spektrem. Podvečerní a večerní relaxační osvětlení svítí směrem dolů, je teplejší a mírnější. Noční svítidla s červeným spektrem podsvětlují některé kusy nábytku.